Jak chytat a přenášet morčata?

7. února 2013 v 7:15 | anezka |  Zajímavosti
Morčata jsou poměrně plachá zvířata. Pokud nejsou zvyklá na intenzivní kontakt s lidmi, nechtějí se nechat chytit.
Při uchopení shora se zpravidla snaží utéci. V té chvíly se v nich totiž probouzí instinktivní chování jejich divokých příbuzných, kteří jsou v přírodě ohrožováni zvláště dravými ptáky.
Morče uchopíme nejlépe z předníi končetinami, přičemž praváci položí palec odleva přes hřbec tak, že dlaně obepínají zadní šíjové a přední hřbetní partie. Druhou rukou potom podepřeme předhrudí a břicho. Menší děti by měly morče opatrně tisknout proti svému hrudníku.
Morčata bývají často velmi mrštná. Při "vycházce" po bytě velmi rychle dokážou zmizet pod nábytkem a někdy je pak nutno dlouho trpělivě čekat, než opět vylezou. Sice je možné je odchytit podběrákem, mívá to však za následek, že morče se stane ještě obezřetnější.
V zahradě nebo jinde venku bychom ani ochočená morčata neměli pouštět mimo dobře ohraničený prostor, v křoví i ve vysoké trávě se pohybují velmi rychle a navzdory jejich výraznémů zbarvení nebývá snadné je znovu objevit. Již první noc se mohou stát snadnou kořistí koček, sov apodob.

foto není moje - google.com
článek prosím nekopírovat, dalo práci ho přepsat :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bára bára | 28. září 2013 v 23:41 | Reagovat

Ten článek také není z tvé hlavy, takže jsi měla uvést zdroj. To zaprvé. a není ani pravděpodobné, že jsi ho přepisovala, jelikož v něm nejsou chyby, zatímco v ostatních se to chybama jen hemží. Takže nejspíš kopírované, že...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama