Bydlení

7. května 2010 v 14:20 | anežka |  Bydlení
Jako my lidi i morčata potřebují svůj klid a soukromí. morče by ve svém obydlí mohlo/mělo mít domeček. Plastové domky nejsou moc ideální protože z vlastní zkušenosti vím že morče domek může ukousat a zatusit se.
http://www.hobby-centrum.cz/pic/catalog/big/p393606234.jpgProto by morče mělo mít domeček pokud možno dřevněný tutíž když morče do domku kousne NIC ne mu nemůže stát protože morčata jedí úplňě normálně dřeva ovocných stromů ale nic se jim nestane pokud snědí i jiné dřevo.


Morčata žijí v klecích i králíkárnách. když morče žije v králíkárně a venku měl by přes zimu být v domě aby nezmrzl. Králíkárna by měla být dřevěné protože plastová by morčeti mohla ublížit.

http://www.happypets.cz/images/70262.jpgA morčecí klec by zase měla být plastová s mříškou na dně. Pak když se morče pokaká se v tom nemusí válet ale propadne to špruclemy. Klec by měla být pro jedno morče 60x40 nejlépe, naše morčata mají každý pro sebe klec 57x35 což mu svobodu vůbec neubírá.
http://www.kralovstvi-zvirat.cz/images/prods/595_2.jpg
Jak králíkárna tak klec MUSÍ mít napáječku,misku na jídlo + lízací sůl! vše se dá koupit ve zverymexu.. napáječka kolem 60 Kč miska do 100 Kč a lízací sůl do 50 Kč.. někdy i levněc i dráž..


Morčecí klec by měla mít pod mřížkou nějakou podestýlku aby se do ní mohla vsakovat moč. Já mám doma kukuřičnou podestýlku značky Maizo Otter, je to velice dobrá značka protože ji používám už pár let a NIKDY mě nezklamala ! :)
.
jelikož sem nenašla stejnou podestýlku na internetu tak jsem vám ji sem vyfotila. na fotce je mé morče.
,m.
Tuto podestýlku můžou používat i želvy, kočky, andulky/papoušci, králíci i křečci.

,
Eště jedna připomínka JE TO KUKUŘIČNÁ podestýlka a stojí kolem 150 Kč.
Samozdřejmě že pro morče které nemá v kleci mřížku je vhodné používat piliny =


http://iams.cz/b_image/575-56.jpga nebo se můžou používat takové granulky =


http://www.avicentra.cz/img/vyrobky/drevena-podestylka-obal.jpg

článek by anežka fotky by google.com a fotky naší podestýlky s morčetem fotky mé!! jakékoliv dotazy pište na můj e-mail anezkasimonkova@seznam.cz

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 12. května 2012 v 21:22 | Reagovat

mám jednu připomínku pro morče se nesmí používat piliny jsou příliš prašné, lepší jsou hobliny jsou bezprašné nejlépe v kombinaci z peletkama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama